فایل php.ini فایلی است که دارای یک سری مقادیر پیش فرض و اطلاعاتی از نسخه php است مقادیر پیش فرض مانند تغییر اندازه حداکثر آپلود و یا ارسال داده میباشد که میتوان آن ها را به دلخواه توسط php.ini تغییر داد با کمک تابع phpinfo نیز میتوان اطلاعات نسخه php را مشاهده کرد. با توجه به آموزش زیر شما می توانید یک فایل php.ini  در هاست خود ایجاد و تنظیمات مدنظر را در آن اعمال نمایید .

وارد پنل مدیریتی هاست خود شوید پس از ورود در قسمت FILES روی گزینه File Manager کلیک نمایید .

 

 

در صفحه جدید روی گزینه public_html  کلیک کنید تا وارد پوشه روت در هاست خود شوید سپس در منوی بالا روی گزینه File  کلیک کنید.

 

 

در صفحه پاپ آپی که باز می شود در قسمت New File Name نام  php.ini را وارد نمایید سپس دکمه Create New File  را بزنید تا فایل جدید برای شما ایجاد شود پس از ایجاد فایل را مشاهده خواهید کرد با دکمه Editt در نوار ابزار بالا می توانید فایل را باز کرده و تنظیمات دلخواه خود را در آن درج نموده و سیو کنید.

 

 

پس از انجام مراحل بالا فایل htaccess.txt که در پوشه public_html قرار دارد را انتخاب نمایید در نوار ابزار روی گزینه Rename کلیک کنید و نام فایل را به htaccess تغییر دهید مانند شکل .در صورت عدم وجود فایل  htaccess  می توانید با استفاده از دکمه File یک فایل متنی با نام htaccess. ایجاد نمایید .

 

 

پس از اعمال تغییر نام با استفاده از دکمه Edit فایل را باز کنید و کد زیر را در ابتدای فایل قرار داده و به جای username  نام کاربری اکانت خود را وارد نمایید و در پایان SAVE نمایید.

 

suPHP_ConfigPath /home/username/public_html

 

 به این ترتیب فایل php.ini اختصاصی برای شما ایجاد و تنظیمات مورد نظر شما در هاست اعمال می شود .